aktualne
DomůBydleníModerní a kvalitní ploty - ploty HK

Moderní a kvalitní ploty – ploty HK

-

Stavba domu představuje časově náročný projekt, ke keterému je také důležítým faktorem i oplocení. Na plot spoustu investorů jednoduše zapomíná a přitom je to celkem podstatná věc. Plot totiž hraje velkou roli při stavbě domu, protože nejenže ochraňuje majetek, ale také osoby a soukromí. Proto je důležitým aspektem myslet i na oplocení domu.

Plot dřevěný, který nabízí i ploty HK

Dnes si dřevěný plot získává znovu svou popularitu. Moderní ploty vyrobené z jiných materiálů samozřejmě nejsou o nic horší, ale lidstvo od nepaměti stále oceňuje přirozenost. Právě proto je nejčastějším druhem oplocení dřevěný plot, který se hodí asi ke každému stavení a zejména na venkově je jeho síla největší. Také při představě, že by dokonalá roubenka měla plot z polykarbonátu, není zrovna ideální stav. Dřevěné ploty mají své kouzlo, jsou z přírodního materiálu, který je lehký a dá se s ním dobře manipulovat a opracovávat jej. Lidé usilují o pohodlí a pohodu, a to je na podvědomé úrovni spojeno s přírodními tradičními materiály a konstrukčními metodami. Koneckonců, přírodní dřevo je v každém případě dražší než třeba PVC a vlnitá lepenka.

Výhody

Dřevěný plot, který nabízejí i ploty HK , se skládá ze sloupků a desek různých tvarů a typů, které jsou k nosníkům připevněny svisle, vodorovně nebo šikmo. Záleží na možnostech a požadavcích majitele pozemku. Výhody dřevěného plotu jsou především pevnost, životnost až 10 let, snadná instalace a manipulace a také možnost kombinace s jinými přírodními materiály. Největší výhodou dřevěného plotu je jeho nízká cena, stejně jako skvělé dekorativní vlastnosti a univerzálnost. K dispozici je téměř neomezený výběr tvarů a barev dřeva, což umožňuje vytvářet nejbizarnější a originální tvary. Dobře chráněné a pravidelně natřené dřevo ochranným nátěrem je relativně trvanlivé. Kromě toho lze dřevo opravit a znovu natřít.

Materiál

Plotové prvky jsou nejčastěji vyráběny z tvrdého dřeva nebo měkkého dřeva. Tvrdé a odolnější exotické dřevo, například thuja, merbau, massaranduba,  nevyžaduje impregnaci a lze jej obnovovat méně často. Kvůli vysoké ceně se však používá méně často. Z domácích druhů tvrdého dřeva jsou nejtrvanlivější druhy dubů a mezi jehličnany druhy modřínu. Pro sloupy a prkna se nejčastěji vybírá méně odolné, ale levnější dřevo listnatých stromů jako je akácie, jilm nebo jehličnanů, borovice nebo smrk.

Kovové ploty nejen od firmy ploty HK

Také kovové ploty nezůstávají pozadu. Jejich oblíbenost rok od roku stoupá a lidé takové oplocení rádi kombinují s jinými materiály, jako je například kámen nebo cihla, ale i kombinace kovu a dřeva je velmi atraktivní. Úžasně krásné kovové ploty prolamované umělým kováním řemeslníků vytvářejí báječnou atmosféru i na nevýrazném místě.  Mezi výhody kovového plotu patří pevnost, spolehlivost a trvanlivost, snadná údržba, která umožní umýt pr nečistoty proudem vody ze zahradní  hadice, odolnost vůči vnějším vlivům, originalita a možnost kombinace třeba se dřevem nebo s jiným materiálem vhodným pro stavbu plotu. No a samozřejmě je tu klasický plot z pletiva, který je vhodný pro všechny typy objektů.

Spolehlivá firma, ploty HK

Důležité ja také vybrat si firmu, která nabízí své profesionální služby v oblasti realizace oplocení a to v různé podobě. Je třeba trochu vybírat a srovnávat, jen tak člověk najde přesně to, co hledá.

Must Read

- Reklama -PR článek