aktualne
DomůPro ŽenyŠperky s malachitem

Šperky s malachitem

-

Nádherné sytě zelené šperky s malachitem jistě oslní každého zájemce o drahé kameny. Odstíny zelené prolínající se v pravidelných vrstvách jsou jako malý kousek lesa na vaší hrudi či prstu.

Kde se vzal malachit

Úžasný a tajemný malachitový kámen má většinou barvu sytě zelenou s různými proměnlivými vrstvami, přecházející od světle zelené až po temně černozelenou. Je to uhličitan mědi a vyskytuje se v ložiscích, kde se nachází měď. Spolu s azuritem vzniká zvětráváním mědi. Může však také tvořit povlak na dalších minerálech nebo být nalézán ve formě krápníkových útvarů či jako krystaly.

Malachit byl již od dob starých Římanů i ve starém Egyptě často používaný kámen. Využíval se na tvorbu posvátných předmětů, sošek i šperků. Oblíbený byl malachitový skarabeus nebo také různé přívěsky či prsteny, vyráběly se z něj i náramky nebo náhrdelníky.

S panely malachitu se v chrámech a palácích obkládaly stěny nebo stavěly malachitové sloupy, ozdobné kalichy a vázy. Známá je malachitová komnata v Zimním paláci v ruském Petrohradu. Je to velmi dobře zpracovatelný a krásný kámen, vytváří úžasné efekty.

Léčivé účinky malachitu

Malachit je kámen, který disponuje velkou mocí. Jeho účinky byly známy již od starověku. Používal se jako kámen duchovní, k náboženským účelům. Je kamenem obranným, svého majitele chrání před negativními vlivy. Malachit rovněž posiluje vědomí a inteligenci a napomáhá zdravému spánku. Svůj malachitový šperk si můžete dát v noci pod polštář a oddat se snění. Vaše sny vám napomohou utřídit myšlenky a promyslet si, kde se budete v životě dále ubírat. Malachit ulevuje od duševního vypětí a mírní zánětlivé stavy v těle. Je dobrý rovněž pro detoxikaci jater a je i kamenem vhodným pro ženy a jejich hormonální rovnováhu.

Šperky s malachitem noste vždy u sebe. Pomáhá uklidnit a navodit harmonii svému nositeli. Stříbrné prsteny s malachitem vypadají velmi krásně a zdobně. Hodí se k oděvům z přírodních materiálů a podzimních barev. Další zajímavé informace se dočtete v článku Šperky s malachitem.

Must Read

- Reklama -PR článek