aktualne
DomůRady a NázoryZvětšení a modelace rtů – jaké jsou možnosti a na co si...

Zvětšení a modelace rtů – jaké jsou možnosti a na co si dát pozor

-

Přirozený a plný vzhled rtů je pro někoho darem od přírody, ale někdy nejsme se svými rty spokojeni. Pokud se rozhodnete podstoupit zvětšení nebo modelaci rtů, vždy je potřeba držet se při zemi a nic nepřehnat.

Ideální rty a proč se jejich tvar s věkem mění

Krásně tvarované rty má opravdu jen málokdo. Jako ideální tvar rtů je považovaný takový, kdy má spodní ret dvojnásobnou šířku rtu horního. Také tzv. Kupidův oblouk, tedy tvar do písmene V uprostřed horního rtu, dělá rty přirozenějšími.

Bohužel, s přibývajícími roky stárnou i rty, dochází u nich k úbytku objemu a rty se ztenčují, mohou se vtáčet dovnitř a jejich povrch může být zvrásněný nebo zřasený. V pražské BcD Clinic si díky profesionální modelaci rtů dokáží s těmito nepříjemnými projevy stárnutí poradit.

Vždy je dobré si předem ujasnit, jaký výsledek od zvětšení nebo modelace rtů očekáváte. Odborník by vám měl říci, jaké zvětšení rtů je vhodné a co by už vypadalo nepřirozeně. Pokud se modelace rtů přežene, budou rty působit nepřirozeně a nebudou v souladu s tvarem obličeje.

Výplně kyselinou hyaluronovou – cesta k přirozeným rtům

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou umožňuje zvětšení horního nebo spodního rtu i modelaci rtů. Tato metoda omlazení rtů se volí jak pro zvětšení rtů, tak pro zpevnění kontur, vyrovnání nepříjemných asymetrií rtů, pozvednutí pokleslých koutků nebo k odstranění vrásek nad horním rtem.

Z aplikace kyseliny hyaluronové se můžete radovat okamžitě – efekt je viditelný hned po aplikaci. Je ovšem nutné počítat s tím, že kyselina hyaluronová se bude postupně vstřebávat a pro zachování objemu rtů bude nutné zákrok opakovat. Více o zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové v tomto článku.

Aplikace botulotoxinu – uvolní svaly a pozvedne koutky

Někdy není potřeba zvětšovat ani modelovat rty, ale pouze pozvednout koutky a okraje rtů. K tomu se využívá botulotoxin, který uvolňuje svalové napětí. Jeho aplikace ve správném množství na vhodné místo musí být provedena vždy odborně a po pečlivé konzultaci. I zákrok s botulotoxinem je potřeba po čase opakovat, ale efekt se po každé aplikaci prodlužuje.

Hydratace rtů – krásný a vláčný povrch přispívá k mladistvému vzhledu

Close up view of young beautiful caucasian woman touching her face isolated over white background. Lips contouring, SPA therapy, skincare, cosmetology and plastic surgery concept

Omlazení rtů pomocí jejich hydratace se provádí aplikací kyseliny hyaluronové těsně pod povrch rtů, které jsou pak vypnuté a vyhlazené. Tento zákrok je možné doplnit frakčním CO2 laserem nebo chemickým peelingem – více o těchto zákrocích ZDE. Tyto zákroky pomáhají odstranit odumřelé šupinky a buňky. Laserové ošetření rtů navíc podporuje zpevnění rtů, protože dokáže aktivovat kolagenní vlákna pod povrchem rtů.

Cítit se lépe s krásným tvarem rtů můžete i vy

Zákrok zvětšení nebo modelace rtů může podstoupit v podstatě kdokoli. Vyhnout by se mu měly jen těhotné a kojící ženy, osoby citlivé na použité látky nebo ti, co mají v místě zákroku infekci. Pozor by si měly dát i osoby s nemocemi imunitního systému.

Must Read

- Reklama -PR článek