aktualne
DomůPro ŽenyJaro v Praze stojí za to! Co vidět a navštívit v hlavním městě?

Jaro v Praze stojí za to! Co vidět a navštívit v hlavním městě?

-

Praha se v tomto období probouzí do nové sezóny a halí se do barev rozkvetlých záhonů, parků a zahrad. Jaká místa zahrnout do plánu návštěvy našeho hlavního města?

Stejně jako pro většinu dalších krásných měst, i pro Prahu platí, že jeden den tu stačit nebude. Ideální je proto najít si ubytování na více dní, abychom měli možnost poznat toto nádherné město trochu více, a to nejen přes den, ale i v noci. Západy slunce nebo osvětlené mosty nad Vltavou pohladí každou romantickou duši. Hotely v Praze můžeme vybírat podle lokality, vzdálenosti od centra nebo svého vkusu, dopřát si pak můžeme třeba i bohatou snídani nebo nezapomenutelný výhled. Při plánování výletů bychom pak rozhodně neměli zapomenout na oblíbená turistická místa, která stojí za návštěvu, včetně historického centra. Na Staroměstském náměstí se vyplatí počkat na Orloj a jeho hýbající se postavičky, které každou hodinu potěší mnoho pozorovatelů. V okolí se nachází také mnoho historických budov a úzkými uličkami můžeme projít na Václavské náměstí s kavárnami a upravenými záhony.

V našem výletním programu by neměl chybět největší hradní komplex na světě, Pražský hrad. Ten nabízí nejen historické památky, ale také nádherné zahrady s mnoha květinami, fontánami a úchvatným výhledem na město. Krásy přírody můžeme obdivovat také na Petříně, kde najdeme jednu z nejznámějších věží v Praze, která slouží jako rozhledna s panoramatickým výhledem. Okolo ní jsou rozlehlé sady, oblíbený cíl zamilovaných především v době květu stromů. Těch najdeme mnoho také na kraji Prahy, v Dendrologické zahradě v Průhonicích, a hned vedle můžeme navštívit zámecký park. Na jaře je v zahradách i parku nádherně a kvete zde mnoho typů květin, prohlídku spojíme s příjemnou procházkou.

Nejen v centru, ale i na okrajích Prahy najdeme mnoho míst, která stojí za návštěvu. Komfortní ubytování nabízí hotely ve Středočeském kraji, což nám umožní poznat i vzdálenější okolí Prahy.

Must Read

- Reklama -PR článek