aktualne
DomůRady a NázoryNepostradatelné dovednosti, které potřebujete při hledání kvalitní práce

Nepostradatelné dovednosti, které potřebujete při hledání kvalitní práce

-

Hledání opravdu dobré práce není jednoduché, protože na taková místa obyčejně bývá velký nával lidí a konkurence je mnohdy neúprosná. I když je každé zaměstnání něčím zvláštní a individuální, tak stále platí některé základní dovednosti, bez kterých zkrátka dobrou práci budete hledat jen velice obtížně. Jaké to jsou?

Anglický jazyk i jiné cizí jazyky jsou dnes standard

Není tomu možná ani deset až patnáct let, co byli lidé s jazykovou zdatností v angličtině či němčině hojně vyhledávání a výborně zaplacení. To se ale změnilo a z velké konkurenční výhody se dnes stává víceméně naprostá samozřejmost, bez které nemůžete počítat s tím, že získáte dobrou práci.

Anglický a Německý jazyk patří nejen u nás, ale i globálně mezi velice vytěžované jazyky, kterými máte velkou šanci se domluvit po valné části země. Velice užitečnými jazyky je například i ruština či francouzština a nedávno se začala mezi globální jazyky díky svému průmyslu prodírat i čínština. 

Alespoň základní dovednosti v ovládání PC

Kybernetika je stále více rozšířená a dnes je u každého dobře oceněného či vůdčího pracovního postavení vyžadovaná znalost práce na počítači alespoň na základní úrovni. Určitě budete potřebovat základní dovednosti v orientaci na internetu, práci s daty a emailem včetně vyhledávání informací. Mezi nepostradatelné znalosti se počítá i ovládání funkcí základních kancelářských balíčků, a to především tabulkových a textových procesorů. 

Řidičský průkaz je často podmínkou

U mnohých dobře placených pracovních míst je ke všem povinnostem také potřeba pravidelně cestovat a být neustále mobilní a časově flexibilní. To se jen velice špatně dělá bez řidičského průkazu a proto očekávejte, že i status aktivního řidiče se standardní řidičskou licenci bude patřit mezi často zmiňované požadavky.

Tipy nám poskytla společnost 123jobs media, tuzemský provozovatel známých pracovních portálů Personalistka.cz a 123jobs.cz . Nabídky inzerce práce a brigád jsou zde každý den aktualizovány.

123jobs

123jobs media

123jobs recenze

123jobs media recenze

Must Read

- Reklama -PR článek