aktualne
DomůRady a NázoryUž jste připraveni na první jarní vyjížďku?

Už jste připraveni na první jarní vyjížďku?

-

Počasí láká k pobytu venku, a který venkovní sport je oblíbenější, než cyklistika? Dříve, než vyrazíte na první jarní vyjížďku, měli byste si jízdní kolo řádně zkontrolovat a nechat seřídit.

Mytí kola

Mytí kola je důležitější, než si myslíte. Mělo by se očistit od nánosů bahna, některé části jízdního kola, či elektrokola, je třeba odmastit a znovu promazat. Čisté kolo totiž tak snadno nekoroduje, jistě bude mít delší životnost rámu a dalších komponentů. Řetěz by měl být vždy čistý a namazaný. Jinak si ho zničíte a s ním i přehazovačku.

Pláště

Pokud jste v zimě nejezdili, bude třeba nahustit pneumatiky vašeho horského kola, zkontrolovat stav plášťů a brzd. Zdají-li se vám příliš opotřebované, nechte je v servisu vyměnit. Na brzdách závisí doslova váš život, tak zbytečně nehazardujte. Pláště si zvládne každý kutil vyměnit sám, ale servis vám také dokáže usnadnit práci.

První projížďka

Než si vyrazíte na vašem horském elektrokole na výlet do hor, jeďte se projet po okolí vašeho bydliště. Vyzkoušejte pořádně brzdy, přehazovačku, jedině tak budete mít jistotu, že lanka a brzdy jsou v pořádku a kolo vás nenechá v nepřístupném terénu na holičkách.

Nezapomeňte zkontrolovat doplňky

Svítí vám všechna světla? Máte v tachometru novou baterii? Sedí vám po zimě dobře cyklistická přilba? Tyto na první pohled nedůležité detaily ovlivňují vaši pohodu na cestách. Tak na ně nezapomínejte! Šťastnou cestu.

Must Read

- Reklama -PR článek