aktualne
DomůRady a NázoryCarsharing nebo autopůjčovna?

Carsharing nebo autopůjčovna?

-

V dnešní době je pronájem aut velmi poptávanou službou nejen pro muže, ale i ženy, ať už potřebujete pokrýt opravu vašeho vozidla nebo vozidlo nevlastníte a chcete s rodinou nebo s přáteli na dovolenou. Internet je plný společností, které půjčují auta na pár hodin, dní nebo měsíců. Každá z těchto společností nabízí širokou nabídku vozidel, které jsou prvotřídního technického stavu, protože jde většinou o nové či zánovní auta.

Carsharing

Carsharing je v českém překladu sdílení aut více lidmi a v dnešní době patří mezi velmi oblíbenou variantu jak si rychle a jednoduše pronajmout vozidlo. Carsharing využije každý, kdo potřebuje jednou za čas vypůjčit vozidlo a nechce cestovat autobusem nebo jiným hromadným dopravním prostředkem. Tato novinka se rychle rozšiřuje a je dostupnou ve v každém větším městě. Zvažte, zda pro vás carsharing nebo sdílení vozidla na základě výhod a nevýhod, bude to pravé.

Autopůjčovna

Autopůjčovna nabízí v dnešní době dvě formy jak si auto rychle a jednoduše obstarat, a to na krátkodobý a dlouhodobý pronájem. U krátkodobého pronájmu si vozidlo můžete zapůjčit na určitou hodinu, den nebo týden. Naopak dlouhodobý pronájem nabízí jednu nevýhodu, a to v tom, že se jedná o určitý operativní leasing, který je vždy uzavřen na dobu určitou. Potřebujete-li pokrýt poruchu vašeho vozidla a víte, že oprava je na delší dobu pak zvolte operativní leasing na měsíc.

Vlastním vozidlo ale mám obavy s ním vycestovat

Máte-li starší vozidlo, a víte, že by delší trasu nezvládlo nebo to nechcete ani riskovat? Vypůjčením automobilu z autopůjčovny se nemusíte strachovat o nepříjemnosti během výletu. Nemusíte se starat o servis nebo jiné starosti s tím spojené jako je například povinné a havarijní pojištění. Platíte opravdu pouze za pronájem vozidla podle doby pronájmu a samozřejmě za palivo.

Pronájem auta pro každého

  • Autopůjčovna neřeší vaše dluhy ani případné exekuce
  • Stačí vám pouze řidičský průkaz sk. B a finance na pohonné hmoty

Carsharing x autopůjčovna

Carsharing oproti autopůjčovně nabízí výhodu půjčení automobilu kdykoliv bez ohledu na to, kolik je právě hodin, jelikož funguje 24/7 i přes víkendy. Její aplikace vám nabízí snadný přehled o tom, kde se nachází nejbližší volné vozidlo a vy si jej můžete i snadno zarezervovat, aby vám s ním někdo neodjel. Vozidlo po zapůjčení nemusíte vracet na stejné místo převzetí, ale klidně na místo, které bude v aplikaci vyznačené jako zóna navrácení.

V případě že využíváte služeb autopůjčovny nebo carsharingu víceméně denně nebo často, doporučujeme vám spíše investovat do vlastního auta, ať už novějšího či staršího.

Must Read

- Reklama -PR článek