aktualne
DomůRady a NázoryJak zaujmout na párty

Jak zaujmout na párty

-

KWs: oblečení na párty, párty čepice, oblečení na narozeninovou párty, vtipné oblečení, trička s vtipným popiskem, párty trička

Závěr roku se zpravidla nese ve znamení večírků. Dnešní doba však hromadným společenským akcím příliš nepřeje, a tak se může stát, že valná většina z nás tak trochu vypadla ze cviku. Oblečení na párty máme všichni schované vzadu ve skříni, kde čeká na svou chvíli. Čeká vás vánoční party, ze které jste nervózní? Máme pro vás pár tipů, jak se s nervozitou vypořádat a večírek si užít. Vyzkoušejte je na příštím společenském setkání a určitě uděláte dojem.

Zamyslete se předem nad tématy konverzace

Může to být kombinace věcí, včetně upřímného a přátelského pozdravu, toho, jak oba znáte hostitele večírku, svou práci, zájmy a další běžná témata malých rozhovorů. Nezapomínejte, že každého potěší upřímný zájem, proto se ptejte. Introvertům to navíc poskytne prostor, kdy mohou naslouchat a nemusí mluvit. Ne každý je přirozený řečník, a to je naprosto v pořádku, svět potřebuje také posluchače.

Malý tip pro vás: pokud není určený dress code, tak si zkuste vzít tričko s vtipným popiskem, začátek konverzace tak přijde sám od sebe.

Konverzaci udržujte lehkou jako obláček

Vyhněte se těžkým tématům jako je politika a jiné vážnější věci. Raději zkuste něco veselého, vtipnou virální historku, kterou jste nedávno četli na Facebooku, nebo video, které koluje. Jak jsme již zmínili výše, když se budete ptát, dozvíte se o zájmech druhých. Jistě poznáte, o čem rád váš konverzační protějšek hovoří, pokud vás to zajímá, ptejte se dál, hovor pak už poplyne přirozeně sám.

Zaměstnejte své ruce

Nic nepůsobí více ustrašeně, než postoj s pažemi svěšenými podél těla a nic naopak více nedbale než ruce zastrčené v kapse. Když máte něco v ruce, cítíte se více sebevědomí. Proč si myslíte, že vynález antistresového míčku byl tak obrovským hitem? Dotyčnou rekvizitou může být řada věcí: nápoj, malý talířek nebo ubrousek s jídlem nebo pro ženy psaníčko.

Malý tip pro vás: pozor na neustálé usrkávání nápoje, obzvlášť, pokud je alkoholický. Méně je někdy více.

Nejezte nic pálivého, lepkavého nebo drobivého

Pravdou je, že na praktičnost pokrmů, které se na party podávají, by měl myslet hlavně pořadatel. Nejvhodnější jsou drobné kanapky či minidezerty, ideálně na jedno sousto. Pokud se ale na jídelním stole objevila pikantní křídla pokrytá BBQ omáčkou, nebo štědře obložené burgery, doporučujeme se jim spíše vyhnout, obzvláště, pokud se vám nervozitou třesou ruce.

Pořadatelem jste právě vy? Tady pro vás máme pár tipů

Záměrem každého hostitele párty je přirozeně to, aby se všichni dobře bavili a odnesli si z večírku dobrý pocit a pěkné vzpomínky. Máme pro vás pár rychlých tipů.

  • Pokud si hosté nejsou blízcí nebo se dokonce neznají, mějte připravený program.
  • Máte-li možnost, udělejte večírek tematický. Stačí třeba jako dress code určit vtipné oblečení. Ledy budou lépe roztávat a nebude chybět nadsázka.
  • Přichystejte občerstvení, které se dobře jí.
  • Pořádáte tajnou narozeninovou oslavu někomu blízkému? Zkuste sjednotit vaše outfity, vezměte si na sebe párty trička a párty čepice (nezapomeňte vzít jednu taky pro oslavence). Speciální oblečení na narozeninovou párty dnes už seženete online.

Užijte si společnost

Poslední 2 roky nám ukázaly, že možnost být ve společnosti lidí rozhodně není samozřejmostí. Proto si važme jakékoli možnosti být se svými blízkými, nebo naopak poznávat nové zajímavé osobnosti. Pokud pořádáte párty, nebo jdete na večírek s nechutí a z povinnosti, navzdory všem tipům to bude znát. Proto pokud procházíte náročným obdobím a víte, že nebudete schopni se odreagovat, tak raději akci vynechte.

Must Read

- Reklama -PR článek