aktualne
DomůRady a NázoryHořák na plazmové řezání: Jak vybrat to pravé?

Hořák na plazmové řezání: Jak vybrat to pravé?

-

Hořák na plazmové řezání není to jediné bez čeho se neobejdete při řezání plazmou. Důležitá je také kvalitní plazmová řezačka. Při výběru je dobré držet se několika tipů, abyste vybrali správně.

Plazmový hořák

Výběr plazmového hořáku není nijak složitý. Často je již hořák na plazmové řezání součástí řezacího stroje, nemusíte si tak dělat hlavu s výběrem. Pokud však přesto vybíráte, zaměřte se na délku kabelu. Ta se pohybuje od 1,5 do 8 metrů. Čím delší kabel, tím snáze se vám bude pracovat. Ovšem pokud potřebujete řezat pouze menší plechy na stole, pak sáhněte po kratším kabelu. Nebude vám tak nikde překážet, přičemž nebudete nijak omezováni.

zdroj: https://pixabay.com/

Plazmová řezačka

Nabídka plazmových řezaček je rozmanitá, najde se tak to pravé pro každého. Důležitý je výkon řezacího stroje. Lze se držet obecné poučky – na 1 mm plechu je potřeba 5 A. Vybírejte výkon dle toho, jak tlusté plechy budete dělit. Hleďte také na rozměry, pokud potřebujete snadno přenosnou řezačku. Důležitý je také pracovní cyklus řezačky. Udáván bývá v procentech, přičemž jeden cyklus trvá 10 minut. Pokud je tedy pracovní cyklus 50 %, lze 5 minut řezat a zbylých 5 minut řezačku nechat chladnout.

zdroj: https://pixabay.com/

Zdroj vzduchu

Zdroj energie a hořák pro plazmu je naprostým základem. Nezbytností je také zdroj vzduchu. Většina řezaček totiž využívá stlačený vzduch místo speciálních plynů. Náklady na provoz jsou tak nižší. Potřebovat budete kompresor, který zajistí stabilní přívod vzduchu. Ideálně by měl disponovat odlučovačem olejů. Kvalita vzduchu je totiž velmi důležitá pro výsledek a životnost hořáku. Některé řezačky mají kompresor zabudovaný, ušetříte si tak starosti.

Výběr plazmové řezačky není nic složitého. Nabídka je rozmanitá, jistě tak najdete zařízení, které bude zcela vyhovující pro vaše účely.

Must Read

- Reklama -PR článek