aktualne
DomůRady a NázoryRybaření je čím dál oblíbenější a má to spoustu důvodů!

Rybaření je čím dál oblíbenější a má to spoustu důvodů!

-

Čím dál více mužů se začíná věnovat rybařině. Léta opomíjený koníček v posledních třech letech zažil opravdový boom. A rozhodně to není náhoda. Rybařina není koníček pro tiché blázny, má spoustu benefitů pro naše duševní i fyzické zdraví.

I když také určitě chodíte do posilovny, rybařina vás udrží v dobré kondici. Nejen taháním rybářských prutů a rybářské tašky na vaše oblíbené místo, ale i nahazováním, pobytem na čerstvém vzduchu a dobíháním k prutu. Při rybařině aktivně posilujete zejména ramena, ruce a záda. Je to tak cvičení zdarma bez nutnosti návštěvy zatuchlé posilovny.

Uděláte i něco pro váš imunitní systém

Pojídání ryb vašemu tělu dodá důležité mastné kyseliny, jež jsou zásadní pro správné fungování nervové soustavy. Na čerstvém vzduchu nachytáte vitamín D, tolik potřebný pro imunitní systém. Klidné tiché prostředí u rybníka vás zbaví úzkosti, stresu a depresí.

Koncentrace velmi s rybařením souvisí. Můžete sedět u rybníka celé hodiny, a snadno pozornost ztratíte. Čekání na úlovek vaši koncentraci bude trénovat. Díky odpočinku v hezkém přírodním prostředí se zbavíte stresu a jarního splínu. Hladina rybníka, na které se odráží sluneční paprsky, nebeský klid a zábava a adrenalin jsou vyváženou kombinací blahodárných účinků na naše psychické zdraví.

Když se na ryby vydáte s kamarádem, můžete si vzájemně vyměňovat rybářské triky a tipy. Navíc si užijete zábavu a legraci.

Hledáte-li otdoorový koníček, běhání vás nebaví a vy rádi meditujete a rozjímáte, rybařina bude pro vás to pravé. Neberte si k vodě notebook s prací, využijte příležitost, odpojte se a buďte nedostupní. Jen vy, klid a příroda z pohodlí rybářské židličky. To je úplný balzám na pocuchané nervy.

Nezapomeňte si pořídit povolenku na nový rok, abyste si z hezkého odpoledne u rybníka nedonesli domů místo úlovku tučnou pokutu.

Must Read

- Reklama -PR článek