aktualne
DomůBydleníSuper tipy: Levní pomocníci pomohou doma rychle uklidit

Super tipy: Levní pomocníci pomohou doma rychle uklidit

-

Je tu opět sobota a pokud je to i pro vás úklidový den, pak tu máme pár tipů. Dejte sbohem drahým přípravkem.

Na úklid bytu nepotřebujete drahé prostředky nebo přípravky. Lehce si vystačíte s něčím, co máte i ve své domácnosti. Některé potraviny mají lepší účinky než chemické přípravky a navíc jsou ekologičtější a šetrnější pro přírodu. Takže před budoucím úklidem zkuste nejprve přezkoumat svou spíž.

Ocet na rychlovarnou konvici
Životnost rychlovarných konvic nejrychleji snižuje vodní kámen. Pokud máte velmi tvrdou vodu, zanáší se tím nahřívací aparát a to ji časem úplně znefunkční. Na to vám nejlépe pomůže ocet s vodou.

Do poloviny nádoby vlijte bílý ocet a pak to doplní vodou. Nechte to tak odstát během celé noci a ráno to všechno vylijte. Naplňte ještě jednou čistou vodou, nechte ji sevřít a vylijte. Po vychladnutí setřete z vnitřku konvice všechny uvolněné nánosy.

Utěrka na displej elektroniky
Vlhčené ubrousky nebo spreje na elektroniku sice zanechají přístroje nádherně čisté, ale není to na dlouhou dobu.

Mnohem účinnější jsou speciální utěrky na prach, které mají antistatické účinky. Prach vám na nich tak rychle nesedá, nezničí se vám jejich povrch a zároveň nebudou ani tak brzy mastné.

Citron na prkénka a kuchyňskou linku
Využijte kyselinu z citronové šťávy, která výborně odstraňuje jakékoliv barviva. Pokud jste krájely rajčata, jahody, červenou řepu nebo borůvky, tak vám na desce nebo kuchyňské lince mohli zůstat ošklivé fleky.

V tom případě rozřízněte citron na polovinu a potírejte chvilku dané místo. Potom nechte působit 10 minut a celý proces ještě jednou zopakujte. Skvrna zcela zmizí.

Noviny a odpadkový koš
Časem začne odpadkový koš zapáchat a ani po opakovaném čištění se nezbavíte této aroma. Tu způsobuje vlhkost z odpadků, kterou šikovně odstraníte pomocí novin.

Uložte je na spodek popelnice a zachyťte je i na lemu. Ty odsají všechny tekutiny a odpadky nebudou zapáchat.

Zubní pasta na spáry
V kuchyni, ale iv koupelně bývají problémem spáry, které kvůli vodě, kosmetice, a výparům zanášejí.

Do původního stavu jejich dostanete pomocí staré zubního kartáčku a zubní pasty na bělení, která je postupně rozpustí.

Staráte se o domácnost správně? Tyto věci musíte čistit každý den, nejen v sobotu
Prostředek na mytí nádobí na okna
Zejména pokud bydlíte v blízkosti rušné ulice, okna se špiní velmi rychle a nabudou našedlý nádech.

Na jejich vyčištění nestačí jen speciální přípravky, ještě výhodnější je používání prostředku na mytí nádobí. Ten odstraní i mastné šmouhy a okna se po něm budou krásně lesknout.

Gumová rukavice na chlupy
Domácí mazlíčci nám dělají spoustu radosti, ale zároveň nám trošku komplikují úklid. Jejich chlupy se obtížně odstraňují zejména z textilních povrchů. Dejte si na ruce gumové rukavice a namočte je takto do vody.

Nyní začněte postupně přechází po gauči, křesle nebo koberečku a stírejte zároveň všechny chloupky. Nasbírané nečistoty snadno smyjete proudem vody a pokračujte dále.

soda bikarbóna
Kromě octa je zázračným domácím pomocníkem i soda bikarbona. V suchém stavu výtečně odstraňuje zápachy, když ji smícháte s vodou a vytvoříte pastu, neodolá jí ani dlouholetá špína.

Používá se na kachličky, nerez a můžete jí vyčistit i plast či dřevo. Přidejte ji do praní a zbavíte se vodního kamene.

Must Read

- Reklama -PR článek