aktualne
DomůBydleníTrend, který vám provzdušní domácnost: Vsaďte na absolutní minimalismus!

Trend, který vám provzdušní domácnost: Vsaďte na absolutní minimalismus!

-

Je tu jaro a s ní tradiční období velkého úklidu. Vsaďte na trend minimalismu a zbavte svou domácnost všeho, co je v ní navíc.

Budete překvapeni, kolik zbytečností doma najdete a jak vám jejich likvidace zpříjemní bydlení. Získáte množství nového místa a váš domov získá nový, svěží nádech.

Přeuspořádejte svůj domov
Často si neuvědomujeme, jak nevědomky sbíráme doma množství zbytečností a zabírají místo tam, kde by mohlo být něco jiného a užitečnější.

Nejde přitom jen o tradiční věci, jako jsou staré časopisy, nepotřebné letáky, nepoužívaná elektronika či šatník plný oblečení, které jste léta neměli na sobě, ale jednou se ještě určitě sejde.

Mnohokrát svůj byt přeplníme i doplňky, které se nám v daném okamžiku líbí a časem vám je líto je vyhodit, i když už vám do vaší představy ideální domácnosti nesedí.

Využijte čas jarního úklidu na celkovou reorganizaci svého domova a dopřejte mu nový „look“.

šatník
Třídění šatníku je pro většinu z nás noční můra. Pokud si však stanovíte jasná pravidla, a následně je při třídění oblečení i dodržíte, objevíte ve svém přeplněném šatníku množství místa na lepší organizaci věcí.

Jednoduchým tipem je zbavit se všeho, co jste neměli na sobě během posledního roku.

Pokud se vám zdá toto období příliš limitující můžete si ho prodloužit, rozhodně se však Omezte hranicí nanejvýš dva roky.

Kousky, které seřadíte, můžete následně prodat v rámci bazaru a získat tak nějaké finance na nákup nových.

generální prohlídka
Během úklidu zkontrolujte poctivě všechna zákoutí domácnosti.

Možná budete sami překvapeni, kde všude se vám podařilo poskrývať nepotřebné věci a stejně se najdou ty dávno ztracené, které jste možná již nahradili novými.

Postupujte přitom stejně jako u oblečení – co vám nechybělo poslední dva roky, určitě vám nebude chybět ani nadále. Tak se toho bez milosti zbavte!

bytové doplňky
Vázy, sošky, svícny, ubrusy, rámečky na fotky … Přiznejte se, kolik „lapačů prachu“ jste za poslední léta nasbírali a rozvěšeli do různých koutů bytu.

A ladí spolu? Zkuste si místnosti svého bytu nebo domu tematicky sladit. Použijte jednotnou barevnou škálu, podobné materiály, vytvořte si doma své jedinečné zákoutí, ve kterých se budete cítit pohodlně a zbavte se zbytečností, které vám už nedělají radost.

Podobně, jako u oblečení, je můžete prodat přes bazar a koupit si za výnos nový dominantní kousek – např. designovou lampu, pod kterou budete rádi číst knihy během dlouhých zimních večerů.

nepotřebná elektronika
Našli jste starý discman, mp3 přehrávač, počítač nebo sbírku nepoužívaných mobilních telefonů, které jste si odložili „pro jistotu“?

Nezapomeňte, že tyto věci nepatří do běžného odpadu a je třeba je odnést do sběrného dvora.

V případě starých mobilů je však stačí odnést do nejbližší prodejny Orange, navíc přispějete na dobrou věc a jste zapojeni do soutěže o 5 telefonů Huawei P20 black.

Za každý odevzdaný kus Orange přispěje částkou 0,50 eur občanskému sdružení vagus, které již od roku 2011 pomáhá lidem bez domova.

Každým starým telefonem tak pomáháte třikrát – pořádku ve své domácnosti, životnímu prostředí a také dobré věci.

Must Read

- Reklama -PR článek