aktualne
DomůPro ŽenyHecatino kolo

Hecatino kolo

-

Hecate, uctívaná v Aténách, byla považována za bohyni ochrany, která žehnala rodinám prosperitu. Byla bohyní hranic a dveří, to fyzických a multidimenzionálních říší. 

Je popisována jako bohyně mezi tímto světem a ostatními, včetně Podsvětí, kde drží klíče od bran mezi říšemi.

Je podobná bohyni trojího měsíce a věřilo se, že vládne Zemi, moři a nebi, stejně jako Matce andělů a Duši kosmického světa.

V rostlinné tradici je Hecate také spojována s tisem, prastarým stromem spojeným s výrobou luků a jedem. Ve skutečnosti je s Hecate spojeno mnoho jedovatých rostlin, jako je Belladonna, Dittany, Mandrake a Aconite.

Vzhledem k tomu, že Hecate byla lunární bohyně, lze tento symbol použít ve veškeré magii Měsíce jako způsob prohloubení vašeho spojení s lunárními cykly, plodností, porodem a intuicí. Byla to čarodějka?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak meditovat nebo co jakým fanoménem se stala numerologie.

Must Read

- Reklama -PR článek