aktualne
DomůRady a NázoryJak zařídit domov pro koťátko?

Jak zařídit domov pro koťátko?

-

Život s domácím mazlíčkem je vždy o něco veselejší. Kočka přináší domů harmonii, klid a pohodu. Jak zařídit domov tak, aby se zde cítila dobře?

Zařiďte svému koťátku vysněný domov

Přijít po celodenním hektickém dni z práce domů a přitulit se k chlupatému mazlíčkovi. To je sen každého z nás. Udělejte si radost sami sobě i jemu. Dříve, než si však tu malou chlupatou vrnící kouli přinesete domů, připravte svůj domov tak, aby pro ni byl co nejvíce bezpečný, zábavný a útulný. Nejde totiž jen o to, aby mělo koťátko místo pro spánek a hru. Potřebuje i něco víc. Prostor, kde se bude moci realizovat a místo, které může „zničit“ svými ostrými drápky.

Pro kočku je přirozená hra

Kočky milují pohodu a pohodlí. Aby se u vás od prvního dne cítila skvěle, uspořádejte svůj domov s předstihem. Váš byt se stane kočičím útočištěm i místem, kde bude takhle malá šelma přirozeně rozvíjet své chování. Je například důležité vytvořit zákoutí pro nejrůznější činnosti. Vyhněte se určitě prostředí „vše na jednom místě“. Rozhodně nemůžete mít na metru čtverečním toaletu, jídelní misky a místo na spaní.

Toaletu ideálně umístěte do koupelny. I pro vás bude její čištění komfortnější. Misky s jídlem umístěte do klidné části bytu. Třeba do kuchyně. A tam, kde odpočíváte, umístěte kočičí škrabadlo. Zajistěte, aby pro ni bylo škrabadlo bezpečné, jednoduše přístupné a snadno viditelné.

Kočky milují rozmanitost. Proto bude každou chvíli odpočívat někde jinde. To dle aktuální nálady. Takže místo jednoho pelíšku rozmístěte deky, polštářky a plédy, kde se jí to bude líbit. Nejste si aktuálně jisti? Vypozorujte, kde kočka ráda leží a na ta místa umístěte kočičí pelíšky.

Domov musí být podnětný!

Kočky jsou šelmy a od přírody se jedná o velmi aktivní tvory. Nemůžete chtít, aby celý den dělala dekoraci vašemu gauči. Trávíte spoustu času v práci a vaše kočka je odkázaná sama na sebe? Rozmístěte jí po bytě nejrůznější aktivity. Podpořte její zvědavost pomocí kočičích hlavolamů. A nemusíte utrácet. Stačí, když občas do přirozeného prostředí dáte něco nového. Papírovou krabici, nový úkryt, neustlaný gauč. Kočkám se přirozeně líbí ve výškách. Proto se snažte vytvořit škrabadla s úkryty vysoko v místnosti, kam se bude moci dostat.

Velmi zábavný je pro kočky hlavolam, který dávkuje krmivo. Nebo hračky, které dávkují pamlsky během hry. To všechno podpoří její chování. Naplňte hračku granulemi, pamlsky a sledujte, jak si při hře povede. A nezapomeňte si často s kočkou hrát. Tak si mezi sebou upevníte přátelství. Všechny potřeby a doplňky na jednom místě najdete na ZooHit. A nyní na vás čeká atraktivní Zoohit sleva.

Pozor na bezpečí

Kočka je do přírody přirozeným průzkumníkem. Vleze i tam, kam by vás to ani nenapadlo. Před pořízením je nutné, zajistit jí opravdu bezpečný domov. Jak na to?

Zajistěte jí bezpečí – ze všeho nejdříve svůj byt připravte na bezpečný pobyt vaší šelmy. Kočky jsou od přírody zvídavé. Například otevřená okna mohou být velmi nebezpečná. Pokud bydlíte ve vysokém patře, nezapomeňte opatřit okna ochrannou sítí. Kočka se bude moci bezpečně pohybovat na okně, sledovat okolí a neohrozí to její bezpečí.

Dopřejte jí soukromí – každé zvíře potřebuje mít své vlastní místo, kde si může odpočívat a nikdo je nebude rušit. Jako vy máte svou ložnici, pro čtyřnohého miláčka pořiďte například kočičí domeček. Díky designu se může jednat o další doplněk do vašeho bytu.

Neutrácejte za drahé hračky – Pro vaši kočku bude zábavné vše, co se bude hýbat, šustit, blýskat se. Mnoho hraček můžete vyrobit doma svépomocí. Ve zverimexech i na internetu najdete speciální konstrukce – škrabadla. Opět svým designem skvěle zapadnou do interiéru vašeho bytu a nabídnou hru pro více než jednu kočku. Uplatněte slevy pro vybavení vaší domácnosti, kde bude společně s vámi žít vaše kočka na kuponovnik.cz

Must Read

- Reklama -PR článek