aktualne
DomůFinanceKia se vyhnula problémům s mikročipy upravením dodavatelského řetězce

Kia se vyhnula problémům s mikročipy upravením dodavatelského řetězce

-

Některé automobilky zastavili výrobu pro nedostatek polovodičů.
Preventivní kroky v řízení dodavatelského řetězce podnikla společnost Kia Motors Slovakia po zaznamenání potenciálních problémů se zásobováním mikročipy ve čtvrtém čtvrtletí 2020.

TASR o tom informoval vedoucí oddělení komunikace a vztahů s veřejností Tomáš Potoček.

„Od října jsme zkontrolovali všechny možné položky a zhruba před koncem roku jsme upravili řízení dodavatelského řetězce. Díky těmto různým snahám jsme eliminovali bezprostřední hrozbu přerušení výroby,“ doplnil Potoček.

Podle studie společnosti IHS Markit v 1. čtvrtletí letošního roku vyrobí automobilky pro nedostatek čipů o více než 670 000 vozů méně než loni. Problémy vyvolalo náhle oživení globálního trhu s auty koncem minulého roku. Během krize, kterou způsobila loni pandemie koronavirus, se producenti čipů přeorientovali na dodávky pro výrobce počítačů, zábavní elektroniky, jako jsou televizory či herní konzole, a také pro odvětví biotechnologií.

V uplynulých týdnech byly automobilky, jako Volkswagen, General Motors, Nissan či Honda nuceny zpomalit nebo zastavit výrobu některých modelů pro nedostatek polovodičů.

Společnost Kia vyrobila v roce 2020 v Tepličce nad Váhom 268 200 automobilů a téměř 275 000 motorů. Oproti roku 2019 klesla výroba automobilů o 22 procent a výroba motorů téměř o 37 procent.

Must Read

- Reklama -PR článek