aktualne
DomůRady a NázoryPrůvodce rybařením pro začátečníky

Průvodce rybařením pro začátečníky

-

Blíží se rybářská sezóna, a pokud jste se rozhodl, že se letos naučíte rybařit, je nejvyšší čas si pořídit alespoň základní rybářské vybavení a o rybařině se něco dozvědět. Určitě jste již členem rybářského spolku a máte zakoupenou povolenku.

Základní informace můžete čerpat z knih, od známých, ale i z internetu. Například na YouTube jsou dostupná videa, ve kterých se o své tipy a triky dělí přední světoví rybáři. I pokročilí rybáři se tam mohou dozvědět nové způsoby vázání rybářských háčků, či triky na přípravu domácího krmení pro ryby.

Jak být uznávaným rybářem?

Stát se úspěšným rybářem trvá i několik let. Vůbec to nesouvisí s drahými pruty a navijáky, spíše je to o trpělivosti, sbírání informací, nekonečném zkoušení kombinace vlasce, návnady a krmení na ryby. Rybařina je však krásný koníček, který je prospěšný nejen fyzickému zdraví, díky pobytu na slunci a na čerstvém vzduchu, ale i pro psychiku. Obzvláště v dnešní složité době je pobyt u rybníka doslova balzámem na duši.

Nevadí, pokud se ze začátku nedočkáte bůhvíjak ohromujících úlovků. Důležité je ve svém úsilí vytrvat a chovat se hezky k přírodě. Z počátku se snažte chytat ryby, co možná nejjednodušším způsobem. Až si osvojíte základy, budete moci zkoušet nejnovější trendy, připravovat si vlastní krmení pro ryby. Kdo ví, třeba vás rybařina natolik chytne, že se vydáte do severských zemí rybařit v extrémních podmínkách ve slané vodě. To bývá snem každého rybáře.

Najděte místo k rybaření

Poohlédněte se po okolí, zjistěte si, na jaká místa se nejčastěji chodí rybařit. Pokud máte nějakého kamaráda rybáře, poproste ho, ať vás poprvé na ryby doprovodí. V rybářském spolku vám také rádi doporučí osvědčená místa. Zkusit štěstí při vyhledávání dobrého místa u rybníka můžete i na internetu. Přidejte se do některé z facebookových skupin věnovaných rybařině. Zjistíte, kam se máte vydat, můžete se ptát na rady a dokonce i seženete nějaké levnější vybavení z druhé ruky.

Must Read

- Reklama -PR článek