aktualne
DomůPro Ženy10 otevřených exotických destinací, do kterých mohou Češi cestovat i nyní

10 otevřených exotických destinací, do kterých mohou Češi cestovat i nyní

-

Pandemie koronavirus výrazně změnila cílové destinace Slováků. V roce 2019 a počátkem roku 2020 trávila většina z nich zimní měsíce v oblíbených evropských destinací jako Londýn, Barcelona, ​​Řím, či v Bangkoku a New Yorku.

Konci roku 2020 a počátku 2021 však kraluje exotický Zanzibar spolu s Maledivami, Dubají či Dominikánskou republikou. Jsou to právě tyto destinace, které cestovatelům slibují bezpečnou dovolenou s relativně snadno splnitelný či dokonce žádnými cestovatelskými restrikcemi.

Jak ukazují data největšího slovenského prodejce letenek Pelikána, exotika spolu s karibskými ostrovy aktuálně tvoří až polovinu prodejů.

„V nabídce je aktuálně několik destinací, které slibují bezpečnou dovolenou v exotice. K těmto destinacím by měly navíc od příštího měsíce přibýt Srí Lanka a od března i oblíbené Seychely, „říká Patrik Vas, manažer pro strategické partnerství cestovní kanceláře Pelikán.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán jsme připravili seznam deseti exotických destinací, které mohou Slovenská cestovatelé navštívit ještě během této zimy.

Egypt
Země faraonů láká cestovatele v každém ročním období. V současnosti od nich vyžaduje jen negativní RT-PCR test, který není starší než 72 hodin. Navíc až do 30. dubna 2021 zrušil Egypt poplatek za turistická víza ve snaze podpory cestovního ruchu.

Egypt láká návštěvníky k objevování dávné historie či potápění a milovníky odpočinku na špičkové all inclusive pobyty v široké nabídce hotelů. Letenky do Egypta najdou cestovatelé v nabídce již od přibližně 220 eur zpáteční.

Zanzibar
Africký Zanzibar je nejoblíbenější pandemickou destinací Slováků už několik měsíců. Láká zejména na příznivé vstupní podmínky – od cestovatelů nevyžaduje izolaci ani povinnost testování.

Zaujme rekreantů, kteří touží po odpočinku na bílé pláži, ale i těch, kteří rádi objevují nové kultury. Rekreanti aktuální seženou zpáteční letenky na Zanzibar již od necelých 490 eur s odletem Vídně.

Aruba
Malý ostrov v Karibiku láká celoročně na příjemné počasí, nádhernou přírodu a bílé pláže. Od cestovatele vyžaduje negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin, online registraci a zdravotní pojištění.

Karibská Aruba zaujme potápěče, milovníky golfu ale i cestovatele toužící po odpočinku v exotice. Cena zpáteční letenky na ostrov Aruba se během února pohybuje přibližně v částce od 630 eur zpáteční.

Maledivy
Exotické ostrovy ležící v Indickém oceánu jsou považovány za jeden z dovolenkových rájů. Maledivy aktuální od návštěvníků požadují jen negativní RT-PCR na COVID-19 ne starší než 96 hodin a vyplněný online formulář.

Kromě relaxu na sněhobílých plážích lákají na bohatý podmořský svět, který objevují potápěči z celého světa. Zpáteční letenky na Maledivy aktuální rekreanti seženou od necelých 500 eur s odletem z vídeňského Schwechatu.

Mexiko
Mexiko luxusně a s certifikátem bezpečnosti. To je dovolená v letovisku Cancún. Ten od cestovatelů momentálně nevyžaduje karanténu ani povinnost prokázání se negativní RT-PCR testem.

V luxusním letovisku čeká na rekreantů vytoužený odpočinek, na těch dobrodružných zase nádherný podmořský svět. Letenky do mexického Cancúnu jsou momentálně k dispozici již od necelých 340 eur zpáteční.

Dominikánská republika
Na vstup bez karantény a bez testování láká i Dominikánská republika. Ta navíc přidává všem cestujícím až do dubna 2021 bezplatné pojištění v případě nákazy onemocněním COVID-19.

Dominikánská republika nabízí nádherné pláže, národní parky a zejména výhodné all inclusive pobyty s dobrým poměrem ceny a kvality.

Must Read

- Reklama -PR článek