aktualne
DomůPro ŽenyAustrálie znovu otevřela cestovní bublinu s Novým Zélandem

Austrálie znovu otevřela cestovní bublinu s Novým Zélandem

-

Navzdory relativnímu úspěchu při zvládání pandemie zůstanou australské mezinárodní hranice tento rok pro cizince pravděpodobně zavřené.
Austrálie v neděli znovu otevřela „cestovní bublinu“ s Novým Zélandem, jelikož neoznámil žádný nový případ komunitního přenosu koronavirus SARS-CoV-2, informovala agentura Reuters.

Austrálie však vyžaduje screening cestujících z Nového Zélandu před a po příletu v následujících deseti dnech „vzhledem k tomu, že stále existuje malé riziko odhalení dalších souvisejících případů“, uvedl představitel australského zdravotnictví Michael Kidd.

Austrálie nezaznamenala už dva týdny případ komunitního přenosu koronavirus, kterým se v zemi infikováno přibližně 29 000 lidí 909 mu podlehlo.

Australské hranice jsou od března 2020 pro zahraniční návštěvníky z velké části uzavřeny, aby se zabránilo šíření onemocnění COVID-19.

Navzdory relativnímu úspěchu při zvládání pandemie zůstanou australské mezinárodní hranice tento rok pro cizince pravděpodobně zavřené, i když se sousedy v jižním Tichomoří mohou existovat exkluzivní „cestovní bubliny“.

Takovou měla Austrálie is Novým Zélandem, cestující z této země nemuseli podstoupit karanténu. Dohodu však v pondělí pozastavily po tom, co se na Novém Zélandu objevil vysoce infekční kmen viru.

Must Read

- Reklama -PR článek