aktualne
DomůPro ŽenyExotika na dosah: Egypt požaduje jen negativní test na COVID-19, rekreantů láká...

Exotika na dosah: Egypt požaduje jen negativní test na COVID-19, rekreantů láká na bezplatné víza

-

Vláda také ve snaze podpořit cestovní ruch až do 30. dubna 2021 zrušila poplatek v hodnotě přibližně 25 amerických dolarů za turistická víza. Cestujícím tak tato povinnost odpadá.

„Do země se aktuálně cestovatelé dostanou s negativním RT-PCR testem. Otestovat se za poplatek mohou i na vybraných letištích, „říká Pavel Mladý, provozní ředitel cestovní kanceláře Pelikán pro dovolené.

Do Egypta se od prosince létá každý pátek i přímo z bratislavského letiště: „Od 18. prosince začal jezdit dopravce Air Cairo pravidelné lety z Prahy do Hurghady. Termíny jsou zatím plánované do Velikonoc, později by k nim měly přibýt další, „dodává Mladý.

Bezplatné víza do dubna
Egypt, podobně jako většina subtropických zemí aktuálně od cestovatelů starších šesti let vyžaduje jen negativní výsledek RT-PCR testu na COVID-19. Ten nesmí být starší než 72 hodin.

„Test je přitom možné absolvovat i přímo na letištích v Šarm el-Šajchu, Hurghada, Marsa Matrouh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek 30 amerických dolarů,“ dodává zástupce cestovní kanceláře.

Cestovatelům však doporučuje, aby se daly otestovat ještě před odletem, protože v případě pozitivního testu v Egyptě je čeká karanténa.

Pro návrat na Slovensko platí nadále registrace spojená s izolací a testováním. Přechodem na COVID automat má izolace prodloužit na 14 dní s možností testování se na osmý.

O čtvrtinu levnější z Bratislavy
Aktuální pobyty v Egyptě najdou rekreanti v nabídce cestovních kanceláří již od přibližně 500 eur na osobu.

Data Pelikána ukazují, že průměrná cena dovolené byla v roce 2019 na jednu osobu v pětihvězdičkovém resortu s all inclusive službami necelých 650 eur. Aktuálně je umí rekreanti sehnat levnější o zhruba 25 procent, přičemž po novém na dovolenou do Egypta mohou cestovat přímými lety z Prahy.

Oblíbenou a cenově výhodnou možností je například all inclusive pobyt na sedm nocí s transferem v oblíbeném resortu jižně od Hurghady.

Rodiny s dětmi potěší pobyt na sedm nocí v renovovaném pětihvězdičkovém resortu se stravováním all inclusive a aquaparkem se sedmi skluzavkami přímo v resortu. V nabídce cestovních kanceláří ho rekreanti naleznou už od přibližně 530 eur.

Jedním z top resortů v Egyptě je i luxusní resort, jehož architektura je kopií egyptského paláce krále Farouk z Alexandrie, situovaný přímo na pláži. V nabídce cestovních kanceláří najdou cestovatelé pobyt na sedm nocí se stravováním all inclusive a transferem v ceně již od přibližně 1100 eur.

celoroční dovolená
Egypt je zárukou výborného počasí, mimořádně příjemné je i během zimních měsíců.

„Příjemná teplota je v Egyptě iv únoru, předpověď na nejbližší dny hovoří o teplotě přibližně 26 ° Celsia, na Velikonoce by měly stoupat do 30 ° až 32 ° Celsia, přičemž teplota vody je přibližně 24 ° Celsia“ popisuje Mladý podmínky.

Zároveň jde pro Slováky o nejbližší destinaci, ve které si vychutnají teplo i během zimy. Let trvá totiž jen přibližně čtyři hodiny.

Dovolená v Egyptě si získá každého: „Cestující zde najdou all inclusive pobyty vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi, v nabídce například i s aquaparkem.

Zároveň jsou zde výborné možnosti na šnorchlování či potápění přímo v Rudém moři, ale i na golf či levné nákupy, „uzavírá Mladý.

Must Read

- Reklama -PR článek