aktualne
DomůPro ŽenyMyslíte si, že barva lépe chytá na mastné vlasy? Je to mýtus

Myslíte si, že barva lépe chytá na mastné vlasy? Je to mýtus

-

Když se žena kdysi chystala ke kadeřnici na novou barvu, říkalo se, že jí lépe chytí, bude-li mít vlasy mastnější. Pozor, je to jen fáma, která dnes vůbec neplatí! Chcete, aby vaše vlasy vypadaly svěží, byly plné energie a barva na nich vypadala lépe? Stačí dodržovat pár pravidel.

Všechny ženy milují vzhled čerstvě nabarvených vlasů. Jsou plné života, lesku a jsou takové hebké. Tomu však předchází návštěva kadeřnického salonu a několik hodin poctivé práce dobré hairstylistky.

Někdy se skutečně dámám řadilo před barvením nechat své vlasy mastnější, aby na ně barva lépe chytala. „Kdysi, když byli barvy silnější, mělo jít o jakousi přirozenou ochranu kůže,“ vysvětlila dávné rady coloristka a majitelka salonu Pěkné vlásky Marie Pavlíková.

Dnes, při používání vysoce kvalitní kosmetiky a dobré péči ze strany kadeřnice už takový mýtus neplatí. Současné technologie jsou jemnější a šetrnější a látky, které barvy obsahují, už nepoškozují přirozený filtr na vlasové pokožce.

Dnes je to s mastnotou přesně naopak. „Čím je vlas čistší, tím lépe do něj barva proniká. Pokud jsou tam nánosy stylingů, laku na vlasy, tužidla, potu či suchého šamponu, tak přes to všechno se musí barva dostat, „doplnila Pavlíková.

Ke kadeřnici připravena
Když už máte termín u kadeřnice, nebo se rozhodnete vlasy nabarvit si sama doma, měli byste je na celý proces připravit. „Vlasy by měly být den dopředu umyté a vyfénované. Pokud je dáma kadeřavá, tak ideální je vyfénovat vlasy dohladka. Pokud se barví jednolitá barva, tak mohou být vlasy i kudrnaté, ale když přijde žena na melír nebo balayage, tak je lepší, pokud je vlas vyfénovaných do hladka, „vysvětlila hairstylistka.

Co však dělat v případě, pokud jdete ke kadeřnici až po práci a ráno jste se museli upravit? Použili jste lak na vlasy, či tužidlo, což je normální, neboť vždyť nemůžete odejít z domu jako strašidlo. Kadeřnice to hned zjistí, i bez vašeho upozornění.

„Když přijde klientka, hned jí chytíme vlasy a pročešeme jejich. Když jsou tam nánosy tak silné, že by jejich barva překryta rovnoměrně a vznikaly by fleky, hlavu musíme umýt a vyfénovat ještě před nanášením barvy, ale tím pádem se prodlužuje čas strávený v kadeřnictví a samozřejmě i částka, „řekla odbornice na barvení vlasů.

S mastnotou pryč
Mastnější vlasy jsou nepříjemné nejen vám, ale i kadeřnici. „Ani pro nás není komfortní hrabat se v několik dní neumyté a mastné hlavě. Ženy by měly myslet i na to, že když samy vidí, že mají vlasy zpocené, my stojíme nad ní a je to i pro nás neestetické, „řekla upřímně coloristka. Proto je nejlepší přijít do salonu tak, abyste za sebe nemuseli stydět.

Barvení podle lunárního či menstruačního kalendáře
Mnoho žen se při barvení vlasů řídí podle fází měsíce, a tedy lunárního kalendáře. Odbornice si ale myslí, že chytání barvy na vlasy závisí na dalších faktorech. „Je to spíš o psychice. Pokud je klienta v pohodě, i barva je v pohodě, „tvrdí. Dámy by spíše měly barvení vlasů přizpůsobit svému menstruačnímu cyklu a změně hormonů. „Žena, která je před menstruací citlivější, tak ji mohou barva více dráždit,“ řekla ze zkušeností kadeřnice.

barvit pravidelně
Každá dáma, která dbá o svůj zevnějšek, chce být stále krásná. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou ozdobou ženy. Proto i barvení vlasů by mělo být pravidelné. Frekvence návštěv salonů je však u každé z nás individuální. „Jsou klientky, které si barví vlasy jednou za 8 týdnů, jiné častěji. Pokud má někdo šedé vlasy a přirozeně šedne, tak chodí i každé 3-4 týdny, „uzavřela coloristka Marie Pavlíková.

Must Read

- Reklama -PR článek